«Миттєва розстрочка» від ПриватБанку: умови, ефективна ставка

127

ПриватБанк пропонує своїм клієнтам, власникам карток «Універсальна» новий кредитний продукт«Миттєва розстрочка», що дозволяє оформити в кредит покупку товарів і послуг в звичайних і інтернет-магазинах.

Умови використання

Для оформлення «Миттєвої розстрочки» від ПриватБанку необхідно лише мати кредитну карту «Універсальна» з певним встановленим кредитним лімітом від банку. Точну максимальну суму покупки в розстрочку можна дізнатися, відправивши SMS на номер 10060 із зазначенням текстового повідомлення chast.

Умови кредитування

Для оформлення «Миттєвої розстрочки» не потрібно подавати в банк ніяких документів про доходи, підписувати будь-яких договорів у відділенні або інших формальностей. Можливу суму кредитування банк визначає автоматично, виходячи з минулої кредитної історії клієнта і його активності використання сервісів банку.

Погашення заборгованості відбувається рівними частинами щомісяця. Максимальний термін кредитування становить 24 місяці (2 роки).

Максимальна сума кредиту – до 30 000 гривень.

Ставка по кредиту2,9 % від суми покупки щомісяця (включається в щомісячний платіж).

Особливості «Миттєвої розстрочки»

Важливим і неочевидним нюансом даного кредитного продукту від ПриватБанку є те, що в момент оформлення кредиту перший платіж відразу автоматично утримується банком. Таким чином, оформляючи розстрочку наприклад, на товар, вартістю 5000 гривень на 24 місяці сума місячного платежу в 345 гривень буде відразу списана і «чистими» позичальник одержує не 5000 гривень, а 4655 грн. (5000 – 345 = 4655). І такі щомісячні платежі розміром 345 гривень необхідно буде здійснювати клієнтові ще протягом двох років до повного погашення боргу.

Таким чином, фактичне число платежів за цим кредитом дорівнює кількості місяців кредитування + 1 платіж. У разі 24 місяців фактично платіж в 345 гривень буде сплачено клієнтом 25 разів.
Для визначення суми щомісячного платежу по «Миттєвій розстрочці» слід суму кредиту розділити на число платежів (термін кредиту в місяцях + 1) і додати 2,9% комісії на місяць У нашому прикладі: (5000/25) + (5000 * 2,9 %) = 200 + 145 = 345 грн.

Для розрахунку місячного платежу також можна скористатися калькулятором на сайті банку.

Ефективна ставка кредитування по «Миттєвій розстрочці»

Можна припустити, що річна процентна ставка за цим кредитом становить 2,9% * 12 = 34,8% річних. Однак даний розрахунок невірний, так як ставка 2,9% нараховується кожен місяць не на залишок заборгованості (як в стандартному кредитуванні), а на початкову суму кредиту, що призводить до значного здорожчання позики.

Для прикладу, наведеного вище (5000 грн. на 24 місяці, 25 платежів) ефективна процентна ставка становить 62,78% річних, що майже в 2 рази вище номінальної ставки 34,8%.

Висновки про продукт

«Миттєва розстрочка» є зручною формою беззаставного споживчого кредиту для клієнта завдяки відсутності необхідності надання додаткових документів і підписання кредитного договору – кредит оформляється автоматично шляхом списання коштів з кредитної картки «Універсальна».

Однак ставка кредитування є досить високою навіть в порівнянні зі стандартним кредитом овердрафт (де нараховуються приблизно такі-ж відсотки, однак на невиплачений залишок заборгованості) або пропозиціями інших банків.