Кредит по карті «Універсальна» від ПриватБанку: умови, ефективна ставка

109

Власникам кредитних карт «Універсальна» доступний класичний банківський кредитний продукт для фізичних осіб – овердрафт по кредитній карті. У разі, якщо банк встановив клієнту по карті певний кредитний ліміт і, якщо сума заборгованості не була повністю погашена виходячи з умов пільгового періоду по карті (для карти Універсальна пільговий період становить до 55 днів – до 25 числа наступного місяця) – банком автоматично включаються кредит овердрафт.

Умови кредитування:

– процентна ставка на місяць становить 3,6%

– мінімальний обов’язковий щомісячний платіж – 5% від заборгованості по кредиту (але не менше 100 гривень)

– комісія за зняття коштів в банкоматах, а також при переказах на карткові або поточні рахунки фізичних осіб в ПриватБанку – 4%

– значні пеня і штрафи за несвоєчасне або неповне погашення заборгованості.

Особливості кредиту по карті «Універсальна»

Така форма кредиту як овердрафт хоч і не відноситься до дешевих для позичальника в частині розміру процентної ставки, однак перевагою тут виступає можливість клієнту самому планувати свій графік погашення. Банк встановлює лише зобов’язання щодо щомісячного погашенню мінімального платежу, і якщо позичальник побажає погасити кредит достроково, сплативши всю суму заборгованості то не понесе ніяких штрафних санкцій.

Ставка по кредиту в 3,6% нараховується в кінці місяця на залишок непогашеної заборгованості, а не початкову суму боргу, отже, відсоток є чесним, хоч і досить високим.

Ефективна ставка

У разі здійснення покупки за рахунок кредитних коштів безготівковим шляхом (в інтернет-магазині або оплачуючи через POS-термінал) ефективна ставка для кредиту 10 000 гривень строком на 24 місяця збігається з номінальною і становить ті ж 3,6% на місяць або 43,2 % річних (3,6% * 12 = 43,2%).

Однак, якщо врахувати комісію за переведення в готівку коштів ефективна ставка по кредиту з тими ж параметрами складе вже 48,48%. Нижче наведено графік погашення кредиту (рівними частинами).

карта Универсальная

Якщо поглибиться ще детальніше, то досить імовірно, що реальна ефективна ставка перевищить і ці цифри, тому що тарифи банку складені таким чином, при розрахунку за будь-які послуги за рахунок кредитних коштів стягуються додаткові комісії (наприклад – навіть поповнення мобільного телефону за рахунок кредитного ліміту обійдеться в 1% від суми поповнення).

Раніше fin-guide.in.ua також писав про іншому продукті ПриватБанку – «Миттєва розстрочка».