Як безпечно сплачувати карткою в інтернеті

116

На сьогоднішній день оплата картою є одним з найбільш доступних і зручних способів відправки платежів за товари або послуги в інтернеті. У той же час даний метод розрахунків пов’язаний з безліччю ризиків – в першу чергу з можливістю неправомірного списання коштів з картки або просто шахрайства. Існує низка нескладних правил, яких слід дотримуватися при розрахунку банківською картою в інтернеті, щоб не стати жертвою шахраїв в інтернеті і зберегти свої фінанси.

Відкриття віртуальної карти для розрахунків в інтернеті

В першу чергу, платіжну карту слід розглядати не як депозит або поточний рахунок для зберігання заощаджень, а лише як платіжний інструмент. У зв’язку з цим, багато банків сьогодні дозволяють віддалено (через інтернет-банкінг) відкрити додаткову віртуальну карту міжнародної платіжної системи (Visa або MasterCard), призначену спеціально для розрахунків в інтернеті. При відкритті віртуальної карти вам доступні всі її обов’язкові реквізити, такі як номер карти, термін дії та CVV2 код, тобто використання такої карти нічим не відрізняється від звичайних фізичних пластикових карт у вашому гаманці.

Зазвичай віртуальна карта є дебетовою, тобто по ній не можливо встановити кредитний ліміт і списання відбувається тільки в межах наявних на карті коштів.

Головною перевагою віртуальної платіжної картки – це можливість її поповнення з вашого основного рахунку лише на суму планованих вами витрат в інтернеті. Тим самим ви ризикуєте лише доступним балансом на віртуальній карті, не піддаючи ризику ваш основний картковий рахунок. Після здійснення покупок повертайте залишок коштів з віртуальної карти на основну. У цьому випадку навіть якщо віртуальна карта була «засвічена» в інтернеті, то більшу частину часу на ній буде нульовий залишок.

Нехтуючи відкриттям віртуальних карт і проводячи розрахунки по вашій основній карті, ви ризикуєте не тільки власними, але й кредитними коштами – в разі якщо на карті відкритий кредитний ліміт банком, то зловмисники можуть зняти і кредитні кошти теж.

Зручно також, що віртуальні картки можна відкривати в різних валютах (долари США, євро, гривні, рублі) – тим самим ви маєте змогу перед покупкою поповнити карту необхідної валютою і не хвилюватись за приховані комісії або подвійні конвертації, коли ціна товару на сайті виставляється в валюті відмінній від валюти карти.

Встановлення лімітів на оплату в інтернеті

Завжди встановлюйте ліміти на розрахунки в інтернеті за вашими банківськими картками. У разі необхідності ліміт можна швидко змінити, зв’язавшись з банком, однак це значно убезпечить вас від шахрайських дій інших осіб, навіть якщо вони заволоділи реквізитами вашої карти. Навіть знаючи CVV2 код зловмисник не зможе змінити ліміт на платежі в інтернеті – не маючи доступу до облікового запису інтернет-банкінгу ліміт можна змінити лише, зв’язавшись з менеджером банку і відповівши на питання, що стосуються персональних даних клієнта, відповісти на які шахрай навряд чи зможе.

Не передавати особистий CVV2 код від картки

Дуже важливе правило – нікому ніколи ні за яких обставин не передавайте CVV2 код від вашої банківської карти. Вивудити у довірливого клієнта банку реквізити карти та CVV2 код – поширена схема шахраїв. Продаючи свої речі на різних сайтах вам може «покупець» дати згоду на покупку і попросити реквізити вашої карти, включаючи CVV2 код, нібито для здійснення оплати. Більш ніж імовірно, що грошей на картці після такої «покупки» не залишиться зовсім і цей покупець є інтернет-шахраєм. Запам’ятайте, що єдиний реквізит карти, який потрібен третім особам для перекладу на цю карту вам коштів – це її номер (16 цифр), ніякі інші реквізити не потрібні.

Оплата тільки на надійних сайтах з https з’єднанням і ssl сертифікатом

При оплаті ж картою в інтернеті введення CVV2 просто необхідний для підтвердження транзакції (інакше будь-який, знаючи просто номер карти і термін дії, міг би їй розплатитися). Намагайтеся не вводити CVV2 код з клавіатури комп’ютера, а користуватися віртуальною клавіатурою (так як на вашому комп’ютері можуть бути встановлені шкідливі програми, що зчитують інформацію при введенні символів клавіатури – «кейлоггери»). Взагалі, в цілях безпеки, на комп’ютері через який здійснюються платежі в інтернеті бажано мати встановлений антивірус з актуальними оновленнями баз.
Не сплачуйте карткою на маловідомих та сумнівних сайтах. Особливу увагу також приділяйте захищеності з’єднання сайтом (наявності в сайту SSL-сертифіката)

ssl сертифікат

Для безпеки розрахунків сайт (та особливо – веб-сторінка введення реквізитів картки при оплаті) повинен мати з’єднання https: // протоколу, що передбачає застосування шифрування при передачі даних і більшу захищеність.

Додатковий захист смс-паролем

Також багато банків на сьогоднішній день випускають карти (як звичайні, так і віртуальні) з підтримкою функції 3-D Secure (Verified by Visa, MasterCard SecureCode), яка забезпечує додатковий захист при розрахунках в інтернеті. Суть її полягає в тому, що при проведенні транзакції банк додатково висилає на відомий мобільний номер клієнта спеціальне СМС зі згенерованих паролем, який необхідно ввести на сторінці оплати.