Що таке кредитний ліміт по карті банку

177

Банківські картки сьогодні щільно увійшли в життя сучасної людини і стали вже буденним засобом платежу поряд з готівковими розрахунками. У багатьох в гаманці вже вкладені карти різних типів і від різних банків, а готівкові гроші люди знімають лише в разі потреби, використовуючи для більшості розрахунків саме платіжні карти.

Найчастіше використовуються дебетові карти для зарахування зарплати, пенсії, стипендії чи соціальної допомоги та вигідного зняття коштів в банкоматі або розрахунків через POS-термінали в магазинах. Поряд з дебетовими активно використовуються і кредитні банківські картки, що дозволяють здійснити платіж на суму, що перевищує доступний залишок власних коштів, тобто в кредит (овердрафт).

Що ж таке кредитний ліміт

Кредитний ліміт по карті – це сума, межа заборгованості, на яку банк дозволяє своєму клієнтові зробити платіж (провести видаткові операції) за рахунок кредитних коштів. Банком встановлюється кредитний ліміт по карті завжди індивідуально для конкретного клієнта і як правило лише за однією з його активних кредитних карт.

У банківській термінології кредитний ліміт по карті є відновлювальною кредитною лінією, тобто довгостроково встановленим розміром максимального рівня позики банком клієнту на споживчі цілі з можливістю багаторазового погашення і використання.

Відмінність кредитної картки від дебетової

Кредитна карта (кредитка) нічим принципово технічно не відрізняється від звичайної дебетової (зарплатної) карти, за винятком самої можливості встановлення банком по такій картці кредитного ліміту. Також часто банки встановлюють іншу сітку тарифів для кредитних карт – ними як правило вигідніше розплачуватися в магазинах і в інтернеті і менш вигідно знімати кошти в банкоматі (навіть власні). Якщо ж по кредитній картці встановлений нульовий кредитний ліміт і на карті використовуються лише власні кошти, то така карта і зовсім нічим не відрізняється від дебетової (крім як невигідним тарифом на переведення в готівку коштів).

Від чого залежить розмір кредитного ліміту

Кредитний ліміт по карті клієнта залежить від його рівня кредитоспроможності, тобто від таких факторів як вік, щомісячний дохід, факт офіційного працевлаштування, майновий стан, наявність депозитів в банку, щомісячний оборот коштів по карті та інше.

Як збільшити кредитний ліміт по карті

Для збільшення кредитного ліміту зазвичай банки пропонують звернутися до найближчого зручного вам відділення до менеджера і надати документи, які підтверджували вашу платоспроможність. Це можуть бути довідка з місця роботи, довідка про доходи, документи про право власності на рухоме і нерухоме майно.

Дуже вагомим аргументом для банку при встановленніі кредитного ліміту буде наявність у клієнта відкритого в цьому банку депозиту. Таким чином банк практично виключає ризик несплати вами по кредиту і в разі заборгованості може списати кошти з цього депозиту.
На розмір кредитного ліміту впливає також частота використання клієнтом сервісів банку при оплаті картою за комунальні послуги, розрахунків за товари і послуги в інтернеті і торгово-розважальних центрах і т.п.

Багато в чому саме регулярне використання кредитного ліміту і відсутність прострочень по ньому збільшує в очах банку благонадійність і кредитоспроможність клієнта і може позитивно вплинути на збільшення кредитного ліміту по карті.