Переваги та недоліки кредитних карток

130

Мати при собі кредитну картку сьогодні – це зручний і швидкий спосіб значно покращити фінансовий аспект життя. Карта дає можливість легко розплачуватися без готівки при здійсненні різних покупок, працювати з кредитними сумами без прив’язки до конкретного банку, контролювати власні гроші не перераховуючи купюри, а тримаючи все на єдиному носії.

Зазвичай банки самі пропонують створити і оформити кредитну картку, вказуючи на безліч позитивних сторін цієї дії, але майже завжди замовчуючи про явні недоліки системи.

Переваги використання кредитної картки

1. Ключова перевага володіння кредитною карткою – це так званий “пільговий період” дії кредитки, що має на увазі безкоштовне використання протягом 50-60 днів від її покупки. Власник карти фактично користується грошима банку (кредитним лімітом) в цей період безкоштовно.
2. Відсутність необхідності “звітувати” перед банком про позики: будь це зняття готівки, оплата будь-яких послуг (у тому числі – оплата в інтернеті) або покупок.
3. Додаткові знижки. Як правило, великі банки забезпечують власників своїх карток бонусами і знижками в різних товарних мережах, що дозволяє заощадити на покупці.
4. Можна створити і зареєструвати відразу кілька кредитних карт для різних цілей і функцій.
5. Багаторазова можливість брати новий борг відразу ж після погашення старого.
6. Cash-back функція (пропонується не всіма банками). Має на увазі повернення невеликого відсотка від витрачених грошей назад на рахунок.

Недоліки кредитних карт

1. Кредитні процентні ставки за умовчанням значно вище, ніж споживчу позику (мова про 5, 10, або навіть 15 процентних пунктах.)
2. Наявність комісій (як при звичайному зняття грошей з картки, так і за річне використання і випуск кредитки.)
3. Величезна кількість різних шахраїв і способів обману: власнику кредитки постійно потрібно бути напоготові, щоб не стати жертвою злочину.
4. Додаткову увагу: люди, які користується карткою, завжди привертають увагу, в сукупності з попереднім пунктом, ризик бути пограбованим вище, ніж у власників звичайного гаманця.
5. Психологічний аспект: до використання карти швидко звикаєш, значно зменшується “відчуття” грошових сум, розважливе планування на витрати.

Чи варто використовувати кредитні карти

Після того, як зважене рішення оформити кредитну картку було прийнято, потрібно проконсультуватися з працівниками банку для отримання повного і чесного списку всіх недоліків даної послуги і переваг (про останніх вам розкажуть і самі насамперед).

Якщо пам’ятати про елементарні правила безпеки і раціонально підходити до витрати грошей, кредитна картка стане вірним помічником у фінансових питаннях повсякденного життя поряд з іншими типами банківських карток.